دسته‌بندی نشده, عمومی

نحوه قیمت گذاری محصولات هنرمندان

چالش های خرید و فروش آنلاین محصولات هنری

امروزه با گسترش اینترنت در ایران و جهان، بسیاری از مردم محصولات مورد نظرشان را اینترنتی خریداری می‌کنند. خرید و فروش آنلاین محصولات هنری هم از این موضوع مستثنی نبوده‌ و یکی از موضوعات قابل بررسی است. چرا که با وجود پیشرفت‌های موجود هنوز هم خیلی از مشتریان ترجیح می‌دهند به صورت حضوری محصولات مورد نظرشان را خریداری کنند. همچنین نبود امکانات هم یکی از مشکلات فروش آنلاین محصولات هنری به حساب می‌آید.

از این رو در این مطلب قصد داریم ابتدا به چالش های خرید و فروش آنلاین محصولات هنری بپردازیم. سپس شرایطی را که فروشگاه برند جهت حل مشکلات خرید و فروش آنلاین محصولات برای شما فراهم کرده است را عنوان کنیم؛ پس در ادامه مطلب همراه ما باشید.

نکاتی که در خرید و فروش محصولات هنری باید به آن توجه کرد :

۱- عدم اعتماد به خرید آنلاین محصولات هنری

با وجود گسترش خرید اینترنتی بسیاری از مردم هنوز هم به این فضا اعتماد ندارند. این مسئله یکی از مهم‌ترین چالاش های خرید و فروش آنلاین محصولات هنری به حساب می‌آید. زیرا مشتریانِ علاقه‌مند دوست دارند که یک محصول هنری را از نزدیک ببینند و به اصطلاح آن را راحت‌تر لمس کنند. مشکلِ عدم امکان بررسی فیزیکی محصولات، هنوز هم یکی از نگرانی‌های خریداران است. زیرا آن‌ها همواره نگرانند آنچه که خریده‌اند با چیزی که دریافت می‌کنند متفاوت باشد.

در سال‌های اخیر اخبار خوبی از افزایش تعداد خریداران آنلاین به گوش می‌رسد، ولی با این حال باز هم تعداد قابل توجهی خرید حضوری را ترجیح می‌دهند. از طرفی یکی دیگر از مشکلات خرید و فروش آنلاین محصولات هنری این است که مشتریان آنلاین، بیشتر محصولات ارزان قیمت‌تر را اینترنتی خریداری می‌کنند و برای مبالغ بالاتر به صورت حضوری اقدام می‌کنند. این موضوع کار را برای فروشندگان آنلاین سخت می‌کند، چون به ناچار قیمت پایین‌تری را پیشنهاد می‌دهند تا محصولشان راحت‌تر به فروش برسد.

۲- عدم توجه به عکاسی حرفه‌ای

یکی دیگر از نگرانی‌های خریداران محصولات هنری، ترس از متفاوت بودن عکس با اصل محصول است. این مورد به عکاسی حرفه‌ای محصول مربوط می‌شود که یکی از اساسی‌ترین نکات فروش آنلاین محصولات هنری به حساب می‌آید. در حالت عادی وقتی از یک محصول هنری عکسی تهیه می‌شود، تصویر با اصلِ محصول تفاوت‌هایی دارد. یک عکاس حرفه‌ای باید سعی کند تا حد امکان این تفاوت را پایین آورد. همانطور که می‌بینیم بزرگ‌ترین گالری‌ها و موزه‌های جهان، با عکس برداری‌های حرفه‌ای مخاطب جذب کرده و آن‌ها راضی نگه می‌دارند.

ولی متاسفانه این موضوع یکی دیگر از مشکلات خرید و فروش آنلاین محصولات هنری است و برخی هنرمندان آن را جدی نمی‌گیرند. این افراد با دوربین‌های کم کیفیت اقدام به عکاسی و انتشار تصاویر می‌کنند. در این شرایط نیز گاهی زاویه درست رعایت نمی‌شود و عکس تحت تاثیر نور تابیده شده قرار می‌گیرد. به طور کلی کیفیت عکس پایین می‌آید و ممکن است به همین خاطر محصولی ارزشمند در فضای آنلاین به فروش نرسد.

۳- نبود زیرساخت‌های لازم

خرید و فروش آنلاین محصولات هنری در جهان اتفاق تازه‌ای نیست و برخی از کشورهای دنیا در این مورد بسیار قوی‌تر عمل کرده و زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده‌اند. ولی در ایران عدم وجود زیرساخت و پلتفرم‌های لازم یکی از مهمترین چالش های خرید و فروش آنلاین محصولات هنری هستند. اولین مشکل این‌ است که آن‌طور که باید از فضای وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای معرفی محصولات، ارتباط گرفتن با مخاطبان و بازاریابی استفاده نشده است.

ما در فروشگاه برند با بهره‌گیری از متخصصان تکنولوژی و کسب و کارو همچنین فروشگاه فیزیکی ، در این فرآیند کنار شما هستیم و مشکلات خرید و فروش آنلاین محصولات هنری را برایتان به حداقل می‌رسانیم. فروشگاه برند با دارا بودن دو پلتفرم وب سایت و فروشگاه فیزیکی ، بستری را برای معرفی محصولات و آثار هنرمندان ایرانی به وجود آورده است. این پلتفرم‌ها ویژگی‌های گسترده‌ای را دربرمی‌گیرند و هر آنچه برای خرید و فروش محصولات هنری لازم است را در اختیارتان می‌گذارند.

بدین ترتیب هنردوستان هر کجای ایران که باشند می‌توانند با گشت و گذار در گالری مجازی و حتی با استفاده از فضای آفلاین در فروشگاه برند از محصولات شما دیدن کنند. به علاوه با ساخت شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام فضایی را مهیا کرده‌ایم که هنرمندان به تعداد بیشتری از هنردوستان و مشتریان معرفی شوند. خریداران نیز می‌توانند با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی به فروشگاه برند اعتماد کرده و محصول مورد نظرشان را تهیه کنند. برای آشنایی بیشتر با فروشگاه برند، کافیست با شماره 02128425751 تماس بگیرید و با ما در ارتباط باشید.

پست های مرتبط